Ile idzie ORLEN Paczka? 97% dostaw następnego dnia


orlenpaczka
orlenpaczka

ORLEN Paczka błyskawicznie podbija rynek dostaw w Polsce. Sieć automatów konsekwentnie rozwija się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, przez co system doręczeń realizowany przez polskiego przewoźnika zyskuje na popularności. ORLEN Paczka dostępna na KurJerzy.pl – jak deklaruje operator – zdecydowanie przyspieszy terminy doręczeń przesyłek do odbiorców.

Ile idzie ORLEN Paczka? – to pytanie pada zaskakująco często przez klientów czekających najczęściej na przesyłki z sektora e-commerce. System automatów firmy kojarzonej głównie z rynkiem paliwowym stanowi obecnie jeden z częściej wybieranych kanałów odbioru towarów. Dla klientów bardzo istotny jest tu szybki czas realizacji wysyłki oraz odbioru zamówienia. I tu w 2022 r. ORLEN Paczka chce kłaść ogromny nacisk na jeszcze wyższy standard usług.

Kiedy dociera ORLEN Paczka?

Operator deklaruje, że stale pracuje nad rozwojem usługi ORLEN Paczka, a obecnie w dużym stopniu skupia się nad terminowością dostaw. Podaje też bardzo konkretne założenie. Firma zakłada, że jej celem na rok 2022 jest osiągnięcie wyniku 97% na dostawy kolejnego dnia od daty nadania przesyłki.
Na co zwrócić uwagę, by ORLEN Paczka rzeczywiście dotarła do miejsca odbioru maksymalnie szybko? Kluczowe jest tu nadanie. Powinno do niego dojść w punkcie ORLEN Paczka do godziny 12:00, co przełoży się na terminowość D+1.
W tym kontekście warto zwrócić uwagę na rosnące zasięgi możliwości tej marki. ORLEN Paczka udostępnia już ponad 6,5 tys. Punktów obsługi przesyłek dla użytkowników platformy Shopee, a dodatkowo – w ramach Vinted – otworzyła swoje usługi kurierskie na Litwę. – ORLEN Paczka to ogromne wsparcie segmentu detalicznego. Wierzymy, że rozwijanie strategicznych partnerstw z platformami zakupowymi umożliwi nam budowanie szerokiej bazy zadowolonych klientów, którym wspólnie zagwarantujemy najwyższą jakość usług – mówi Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen.

Czas doręczenia to jeden dzień

Zmiany w zakresie szybkości doręczeń ORLEN Paczki widać na przykładzie współpracy z marką Shopee. Użytkownicy tej platformy mają obecnie dostęp do 6,5 tys. punktów odbioru i nadania paczek. Dotyczy to sieci dostępnej oczywiście również na KurJerzy.pl – tysiąca automatów paczkowych w atrakcyjnych lokalizacjach. ORLEN zakłada, że paczki wysyłane przez klientów dotrą do odbiorców w ciągu jednego dnia. Ta oferta stanowi obecnie standard ORLEN Paczki – dzieje się tak odkąd znacząco przyspieszono dostawy, które zajmowały dwa dni.