Historia K-EX


Historia K-EX
Historia K-EX

Historia K-EX

To jedna z najmłodszych firm kurierskich w Polsce. Została utworzona w marcu 2010 roku po podziale spółki Kolporter. W tym czasie powstały również: Kolporter DP, Kolporter eBiznes, Kolporter Nieruchomości. Początkowa nazwa była korzystna dla debiutujących na rynku spółek. z czasem przedstawiciele firmy zdecydowali o zmianie. Tym sposobem w sierpniu tego samego roku przekształcono nazwę wydzielonej spółki Kolporter Express na K-EX. Kolejne zmiany nastąpiły w marcu 2015 roku, kiedy firma K-EX została członkiem międzynarodowej grupy logistycznej Geis, której siedziba mieści się w Niemczech.

K-EX świadczy usługi kurierskie na terenie kraju. Główny magazyn położony jest w Mościskach na północny zachód od Warszawy. Firma oferuje zarówno standardowy jak i ekspresowy przewóz przesyłek drobnicowych. Czas dostawy wynosi 24h lub 48h. Wśród opcji dodatkowych są m.in. dokumenty zwrotne, czy usługa pobrania gotówki. Firma posiada 28 oddziałów, które zlokalizowane są na terenie największych miast.

Historia K-EX

Obecnie K-EX ma podpisane umowy m.in. z firmami: Polkomtel, Grupa Impel, Grupa Maspex, BZWBK, PKWID, Kamis, Electro.pl. Łącznie obsługuje około 7 270 firm i instytucji. Wszystko to jest możliwe dzięki codziennej pracy około 750 pracowników. Na wyposażeniu znajduje się około 1000 samochodów dostawczych.

*Kolporter – firma znana jako największy dostawca prasy w Polsce i jeden z największych dystrybutorów produktów spożywczych i chemii gospodarczej (tzw. produktów szybkozbywalnych).
*Geis – spółka zajmująca się transportem drogowym, morskim i lotniczym oraz logistyką na terenie m.in. Polski, Czech i Słowacji.

Źródło: K-EX