Historia GLS


Firmy kurierskie – historia GLS
Firmy kurierskie – historia GLS

Firmy kurierskie – historia GLS

Firmy kurierskie popularne w naszym kraju to oprócz GLS, także DHL i UPS.

General Logistics Systems to jedna z najmłodszych firm kurierskich. Jest obecnie także jedną z czterech największych firm sektora kurierskiego na rynku. GLS Poland powstała w 1998 roku pod nazwą Szybka Paczka i dołączyła do Grupy GLS. Firma GLS Poland należy do sieci General Logistics Systems B.V. w Amsterdamie. Oferuje niezawodne, wysokiej jakości usługi przewozu paczek oraz usługi ekspresowe. Wraz z 21 oddziałami i przedsiębiorstwami partnerskimi, firma zapewnia doręczenia paczek na terenie Polski oraz do 36 państw europejskich (1 sierpnia 2013 roku powstała nowa spółka w Chorwacji – GLS Croatia). Obsługuje około 220 000 klientów w Europie i zatrudnia 13 000 osób.

GLS Poland oferuje usługi ekspresowe i standardowe oraz szereg usług dodatkowych zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Zapewnia niezawodne doręczenie przesyłek w czasie krótszym niż 24 godziny dla paczek krajowych oraz w czasie 24-96 godzin na terenie Europy. General Logistics Systems dostarcza w całej Europie ponad 90% wszystkich paczek w ramach określonych standardowych terminów dostaw. Współczynnik uszkodzeń od lat pozostaje na niezmiennie niskim poziomie 0,01%. Udało się go utrzymać dzięki nowoczesnemu systemowi, kontrolującemu transport towarów. W sortowniach oraz większych magazynach GLS monitoruje paczki, więc każdy poszczególny etap procesu jest sprawdzany. Pracownicy (w tym kierowcy) wysyłani są regularnie na szkolenia, by na bieżąco zdobywać wiedzę na temat bezpiecznego transportu. Paczki są oznaczone poszczególnymi numerami oraz skanowane na wszystkich najważniejszych etapach procesu dostawy. Dzięki temu informacje o tym, gdzie znajduje się paczka w danym momencie jest dostępna w systemie śledzenia na stronie. GLS stworzyła jednolitą, podstawową gamę produktów i usług w całej Europie, ale mogą one być uzupełnione o usługi, które są stosowane tylko w konkretnych krajach.

Od 2008 roku General Logistics Systems angażuje się w ochronę środowiska, odzwierciedla to inicjatywa „Think-Green“. Dzięki zoptymalizowanemu planowaniu trasy, udaje się skrócić trasy dostaw zapewniając płynny przepływ paczek wewnątrz jak i poza granicami kraju. Ponadto stale wzrasta liczba pojazdów niskoemisyjnych.

Źródło: www.gls-group.eu