Harmonogram GLS – zobacz, jak ten kurier pracuje w okresie świątecznym


Harmonogram GLS
Harmonogram GLS

Okres świąteczno-noworoczny to czas wytężonej pracy dla kurierów. Firmy muszą zmagać się zarówno z ograniczeniami czasowymi, wynikającymi ze Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, jak i wzmożoną liczbą zamówień detalicznych (prezenty, ozdoby etc.). Z tego względu zmieniony może być też czas pracy firm. Zobacz harmonogram GLS na czas świąteczny!

Dlaczego powinieneś poznać harmonogram GLS? Ułatwi Ci to planowanie wysyłania i dostawy przesyłek. Nie natkniesz się dzięki temu na kłopoty związane z przyjmowaniem czy przyjazdem kuriera. Poznaj plan działania GLS na okres świąt, ale również Nowego Roku i Święta Trzech Króli.

Jak wygląda harmonogram GLS przed świętami?

Do 23 grudnia GLS pracuje pełną parą i możesz w pełni korzystać z usług kuriera. Pewne zmiany pojawią się jednak dzień przed wigilią. Harmonogram GLS podaje, że godziny pracy kolejnych filii oraz infolinii pozostają bez zmian. Realizowane będą też dostawy i odbiory paczek. Kurier zaznacza jednak, że nadane 23 grudnia przesyłki będą dostarczone albo dzień później, albo dopiero po świętach.

Jeżeli chodzi o wigilię, to również możesz skorzystać z pracy kuriera, ale tylko do 14:00. Do tej godziny będą działały filie i infolinia. Możesz mieć problem z nadaniem lub odbiorem przesyłki. Jeżeli uda Ci się nadać przesyłkę, to zostanie ona doręczona dopiero 29 grudnia.

Poważne utrudnienia zaczną się już w pierwszy dzień świąt i potrwają dość długo. Na co musisz się przygotować?

A co ze świętami?

Pamiętaj, że święta są czasem odpoczynku. Przez te dni możesz wprawdzie wygenerować listy przewozowe, ale kurier nie przyjedzie odebrać paczki. Podobnie nie będzie funkcjonowała infolinia kuriera, ani jego filie. Co oczywiste, nikt nie dostarczy Ci również zamówionych produktów.

Praca GLS wróci do normy 28 grudnia (w poniedziałek po świętach). Wtedy infolinie i filie wrócą do standardowych godzin funkcjonowania. Jeżeli kurier odbierze od Ciebie paczkę 30 grudnia, to dostarczy ją następnego dnia – 31 grudnia. A co z kolejnymi dniami, czyli okresem w Nowy Rok i zaraz po?

Ograniczenia w okresie noworocznym

W Sylwestra kurierzy będą pracować do godziny 18:00. Podobnie mają działać też filie i infolinia. Od 1 stycznia do 3 stycznia GLS nie będzie świadczył usług. Na nadanie lub odbiór przesyłki będziesz musiał poczekać do 4 stycznia. Kurier ma funkcjonować normalnie jeszcze 5 stycznia, ale już 6 stycznia (ustawowo wolne od pracy Święto Trzech Króli) znów całość będzie zamknięta.

Jak widzisz, w okresie świąteczno-noworocznym zapowiada się sporo utrudnień dotyczących nadania lub odbioru przesyłki. Możesz uzbroić się w cierpliwość, nadając zlecenie w czasie pracy danego kuriera, albo zaplanuj to sobie szybciej – np. teraz. W ten sposób unikniesz zastojów, zlecenie kurier zrealizuje szybko, a Ty nie będziesz musiał zastanawiać się czy kurier dojedzie na zaplanowany przez Ciebie czas.