GLS czeka na święta


GLS kurier
GLS kurier

Koniec roku do czas podsumowań. Jak podkreśla firma GLS General Logistics Systems, przez ostatnie 12 miesięcy na rozwój sieci połączeń kurierskich w Europie przeznaczyła ponad 100 milionów euro.

Wśród najważniejszych inwestycji możemy wymienić:

  • międzynarodową sortownię w Słowacji (Zwoleń)
  • 8 nowych oddziałów na terenie Europy Południowo-Wschodniej w takich miastach jak: Leszno (Polska),  Tulcza i Târgu Jiu (Rumunia), Slovenska Bistrica (Słowenia), Klatovy i Šumperk (Czechy) oraz Kazincbarcika i Budapeszt (na Węgrzech).
  • nowoczesne lokalizacje General Logistics Systems: Offenburg (GLS Niemcy), Rankweil (GLS Austria) oraz Radom (GLS Poland).
  • nie można zapomnieć o inwestycjach obejmujących rozbudowę filii, np. w Habay (Belgia), Taastrup koło Kopenhagi (Dania), Donaueschingen (Niemcy), Rotterdam (Holandia) oraz w Bydgoszczy (Polska).
  • we Włoskich miastach Pesaro, La Spezia, Imperia oddziały przeniosły się do większych budynków.

Inwestycja się opłaca
Jak pokazują statystyki w ubiegłym roku już od października liczba paczek była o 30% wyższa od średniej rocznej, a w niektórych krajach zaraz przed świętami wzrosła dwukrotnie. Przeprowadzone inwestycje pozwoliły firmie zwiększyć wydajność, co z pewnością wpłynie na lepsze zarządzanie w czasie nadchodzącego świątecznego szczytu.

Źródło: General Logistics Systems