Firmy kurierskie mają problem


Firmy kurierskie
Firmy kurierskie

Firmy kurierskie DHL i DPD maja problem i to duży, a razem z nimi klienci, którzy chcą wysłać większe, nietypowe paczki.

Bez żadnych problemów są odbierane przesyłki pakowane w karton o kształcie sześcianu posiadające wymiary maksymalne 140x60x60 cm. Pozostałe tak zwane niestandardowe lub gabarytowe przesyłki jak rowery, wózki dziecięce, telewizory, meble, części samochodowe itp. mogą nie zostać przyjęte przez kuriera. Dlaczego? Firmy kurierskie tłumaczą, że samochody kurierów są przeładowane, a chętnych do pracy coraz mniej.

Warto podkreślić, że jest to odgórne zalecenie firm DHL i DPD, po tym jak odnotowano nagły, 20 % wzrost objętości przesyłek. Nic dziwnego bowiem niestandardowe przesyłki zajmują więcej miejsca, a firmom oprócz kierowców brakuje również samochodów kurierskich. Wpływ mają tutaj także względy bezpieczeństwa, nieregularne paczki często uszkadzają inne przesyłki podczas przewozu i automatycznego sortowania, lub same są uszkadzane. DHL prosi klientów o zaufanie, tłumacząc, że wszystkie firmy wprowadziły ograniczenia, co odbiło się na zwiększonej ilości niestandardowych przesyłek nadawanych za pośrednictwem DHL.

Wniosek jest taki, że gabarytowe przesyłki stały się problematyczne dla wszystkich. Natomiast firmom kurierskim najbardziej opłaca się wozić małe przesyłki o regularnym kształcie i do tego będą dążyły.

Źródło: wyborcza.biz