FedEx. Od kuriera do dyrektora


FedEx
FedEx

FedEx. Od kuriera do dyrektora

Firma FedEx Corporation ogłosiła 23 stycznia 2017 nowego prezesa i dyrektora operacyjnego. David J. Bronczek przejmie tę funkcję z dniem 1 lutego 2017 r., będzie odpowiedzialny m.in. za marketing, sprzedaż, opracowanie nowych projektów inwestycyjnych oraz planów rozwoju firmy kurierskiej.

Bronczek urodzony w Cleveland, Ohio, 22 czerwca 1954 ma 62 lata, w 1976 roku ukończył Uniwersytet w Kent. Zaczynał pracę jako kurier FedEx w 1976 roku, następnie otrzymał pracę w Kanadzie i Europie. Na początku 1998 roku wrócił z powrotem do centrali w Memphis, aby stać się wiceprezesem i dyrektorem operacyjnym. W styczniu 2000 roku został wybrany dyrektorem generalnym (CEO) i prezesem FedEx Express, która jest spółką zależną od FedEx Corporation. “Pod przewodnictwem Dave’a w ciągu ostatnich 17 lat, zespół spółki osiągnął znakomite wyniki finansowe i poziom usług” – tak wypowiadają się o nim współpracownicy.

Jego poprzednie stanowisko, dyrektora generalnego zajmie David L. Cunningham, który wcześniej pełnił funkcję prezesa regionalnego rejonu Azji i Pacyfiku, a ostatnio także wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego. W swojej nowej roli, Cunningham będzie odpowiedzialny za przywództwo oraz kierunek spółki FedEx Express, która przejęła i zarządza również firmą TNT. Będzie on także służył w Komitecie Strategicznym FedEx Corporation.

Źródło: FedEx.