DHL – wiadomości z USA


DHL Cyber Monday
DHL Cyber Monday

W Stanach Zjednoczonych DHL oczekuje z niecierpliwością na okres przedświąteczny. Firma spodziewa się w tym czasie 12% zwiększenia ilości przesyłek w porównaniu do poprzedniego roku. Utrzymujący się silny dolar amerykański będzie sprzyjał zakupom świątecznych prezentów za granicą, więc należy spodziewać się zwiększenia importu.

To jednocześnie spowoduje zmniejszenie przyrostu przesyłek eksportowanych, ponieważ wyższy dolara sprawia, że ​​towary stają się droższe dla zagranicznych nabywców. DHL przygotowuje się szczególnie na szczyt zakupów wypadający 28 listopada, kiedy to w Stanach obchodzony jest tzw. Cyber Monday (dzień największych wyprzedaży w sklepach internetowych). Oczekiwana jest wtedy największa ilość przesyłek do odbioru. Natomiast 19 grudnia, zaledwie sześć dni przed Bożym Narodzeniem, liczba dostaw może być o 89 procent wyższa niż w przeciętnym dniu. Wtedy to spodziewana jest największa ilość pracy dla kurierów.

Wzrost ilości przesyłek międzynarodowych DHL odnotowuje od ok. 3 lat, głównie w okresie świąt Bożego Narodzenia, czy trochę mniej popularnych np. Dzień Matki. Dlatego aktualnym celem firmy jest skupienie się na globalnym rynku e-commerce i przesyłkach międzynarodowych, gdzie przewidywany jest wzrost. DHL oferuje szereg narzędzi ułatwiających wysyłkę zagraniczną dla sklepów internetowych.

W tym roku DHL Express stworzył 655 nowych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to, by lepiej obsłużyć rosnącą liczbę klientów e-commerce. W ten sposób przybyło pracy dla kurierów, konsultantów w Biurze Obsługi Klienta w celu koordynowania dostaw i agentów celnych dla ułatwienia odpraw.

Poza tym DHL w USA rozwija hub w Cincinnati, dokładniej przy Porcie lotniczym Cincinnati-Northern Kentucky. Została już zakończona część projektu o łącznej wartości 108 mln $, szykuje się też ponad 200 dodatkowych miejsc pracy.

Źródło: DHL