DHL Express ogranicza formalności dla importerów


Formalności dla importerów
Formalności dla importerów

DHL Express wprowadza rozwiązania, które powinny zmniejszyć formalności dla importerów korzystających ze zleceń kurierskich. Rywalizacja, jaką toczą firmy przewozowe to front, w którym liczy się nie tylko jakość i szybkość dostawy przesyłki do odbiorcy. Kluczowe staje się uproszczenie procedur.

DHL idzie więc w kierunku jak największego uproszczenia handlu międzynarodowego. Innowacja zaproponowana przez tę markę wiosną 2019 r. pozwala usprawnić i przyspieszyć prowadzony przy imporcie proces obejmujący opłaty za należności celno-podatkowe.
Na czym polega wdrożenie proponowane przez DHL w zakresie obsługi? Gdy dochodzi do wystawienia faktury celnej, klient otrzymuje drogą internetową link do serwisu, w którym może dokonać płatności online. W ten sposób informacja o opłaceniu powstałej należności trafia zarówno do firmy kurierskiej obsługującej zamówienie, ale i jednostek odpowiedzialnych za rozliczenia. W ten sposób DHL kieruje się ku automatyzacji finansowania opłat celnych. Jeśli w ciągu dwóch dni system nie odnotuje płatności za fakturę, wyśle klientowi DHL powiadomienie zawierające przypomnienie o zapłacie.

Wykorzystanie danych z aplikacji

DHL opracował rozwiązanie tak, by po dokonaniu płatności klient miał możliwość zarządzania dostawą online. Zrobić to można z poziomu aplikacji internetowej On Demand Delivery. To usługa wprowadzona przez DHL w 2016 r. Za pomocą kilku kliknięć klient może wybrać gdzie i kiedy chciałby otrzymać swoją paczkę. Obsługa dostępna jest w ponad 45 językach i 100 krajach, co pozwala pokryć nią praktycznie całą działalność handlową na świecie. Elastyczność oparta jest na potwierdzeniach online oraz systemie wiadomości i potwierdzeń sms na telefon. Klient może w ten sposób zmienić termin lub miejsce odbioru paczki. W Polsce DHL zapewnia nie tylko dostawy bezpośrednio do odbiorcy, ale również w ramach sieci DHL Service Point obejmującą 700 punktów na dworcach czy w sklepach.

DHL: czas uprościć i skrócić proces dostawy

Przyspieszone formalności dla importerów to jeden z fundamentów szerszego systemu proponowanego przez DHL Express, który inwestuje m.in. w polski rynek. Strategia wdrożona przez tę markę ma na celu uproszczenie i skrócenie procesu dostawy do minimum. Wpisuje się też w trendy branży e-commerce. Jak zauważa dyrektor finansów DHL Express Poland, Konrad Trywiański, klienci korzystający z zagranicznych sklepów postrzegają skuteczność i szybkość przesyłki jako priorytet.