DHL Express rozwija się przy lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii


DHL Express rozwija się przy lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii
DHL Express rozwija się przy lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii

Firma Airport Property Partnership (APP)* kończy nowy obiekt dla DHL Express na zachodnim skraju lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii.

Obiekt o powierzchni 13 935,456 m2 jest częścią większego planu inwestycyjnego w Zjednoczonym Królestwie realizowanego przez DHL. Dzięki nowemu budynkowi firma kurierska może przenieść się ze swojej dotychczasowej siedziby, znacznie mniejszej mieszczącej się w APP’s Orbital Park Heathrow, do Colnbrook. Wszystko powinno w pełni funkcjonować już na początku 2017 roku.

Placówka będzie posiadała sortownię paczek z maszynami umożliwiającymi optymalizację pracy oraz wydajność dzięki działaniu 24h przez 7 dni w tygodniu. Swoje miejsce znajdzie tam również Centrum Dystrybucji DHL i centrum serwisowe. Szacuje się, że ten krok pozwoli DHL zwiększy swoje zdolności przeładunkowe z 6000 elementów na godzinę do 28 000. Zatrudnienie otrzyma 750 pracowników, którzy będą zajmować się przesyłkami DHL Express napływającymi do południowo-wschodniej Anglii.

Ten nowoczesny kompleks zapewni dodatkowe możliwości rozwoju, których firma potrzebuje w celu zaspokojenia wciąż rosnących potrzeb ze strony klientów. Ma także pomóc utrzymać wysoki poziom usług. Zapewni również lepsze warunki pracy dla zatrudnionych tam osób.

Firma DHL nie zapomniała także o ochronie środowiska. Poprzez instalację paneli fotowoltaicznych (czyli paneli słonecznych) oraz wdrożenie środków oszczędności wody i powietrznych pomp ciepła uda się zredukować emisję CO2 o 40% w stosunku do wymagań przepisów budowlanych.

Projekt realizowany jest na czas i w ramach ustalonego budżetu.

*Airport Property Partnership (APP) to podmiot stworzony wspólnie przez przedsiębiorstwa SEGRO oraz Aviva Investors.

Źródło: DHL