DHL Express otwiera service center w Toruniu


DHL Express
DHL Express

DHL Express otwiera service center w Toruniu

Nowy punkt obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych DHL został uruchomiony 13 marca 2017 roku. To kolejna inwestycja firmy po obiektach w Rzeszowie, Lublinie i Katowicach. Wszystko to w ramach globalnego programu inwestycyjnego.

Powstające obiekty budowane są z wykorzystaniem najnowszych standardów logistycznych i będzie możliwa ich rozbudowa w przyszłości. Warto podkreślić, że połączono część magazynową tzw. fingerem kurierskim, czyli specjalnym modułem do załadunku i rozładunku samochodów kurierskich. Centrum w Toruniu ma powierzchnię 500 m2, posiada 15 bram kurierskich oraz przeznaczone do rozładunku dużych transportów dwie bramy wyposażone w ruchome rampy rozładunkowe. System przenośników o długości 70 m, które zainstalowano, umożliwiają tzw. direct load, czyli nic innego jak bezpośredni załadunek przesyłek do pojazdów kurierskich. Korzystne położenie obiektu, blisko drogi ekspresowej S10, oraz łatwy dojazd z i do centrum miasta umożliwia szybki transport. Lokalni klienci mają także możliwość nadania lub odbioru przesyłki w mieszczącym się nieopodal punkcie obsługi DHL Service Point.

Firma DHL próbuje sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na międzynarodowe przesyłki ekspresowe. Obiekt w Toruniu powstał właśnie dla klientów zainteresowanych importowaniem i eksportowaniem towarów za pośrednictwem DHL Express.

Źródło: DHL