DB Schenker współpracuje z uShip


DB Schenker
DB Schenker

DB Schenker współpracuje z uShip

DB Schenker i uShip (amerykańska internetowa giełda transportowa) zawarły umowę o współpracy w maju 2016 r. Jej celem było przede wszystkim wykorzystanie internetowego rynku, który pozwoli na obsługiwanie jeszcze większej ilości przesyłek. Firma DB Schenker zainwestowała 25 mln USD (ok. 24 mln EUR) w internetową platformę usług spedycyjnych i przewozowych. To największa inwestycja nie związana z tradycyjnym modelem biznesowym.

Czym jest Platforma uShip? Zajmuje się organizacją transportu towarów za pośrednictwem urządzeń mobilnych takich jak telefony, czy tablety. Jest liderem w tej branży, łączy spedytorów i przewoźników w ponad 19 krajach. Firma DB Schenker wykorzystując technologię uShip stworzyła aplikację pod nazwą Drive4Schenker, która połączy 30 000 partnerów i ich ładunki by realizować transport lądowy w Europie. Na początek nowa usługa będzie dostępna na terenie Niemiec w lutym. Następnie będzie stopniowo wprowadzana w innych krajach.

Współpraca DB Schenker z platformą uShip to część kampanii mającej na celu cyfryzację Grupy DB, która planuje dynamicznie się rozwijać i wykorzystywać nowe możliwości wzrostu, poza tradycyjnymi modelami biznesowymi. Takie inwestycje w obszarze technologii logistycznych przyczyniają się do rewolucji w transporcie towarów, otwierają firmy na rozwój i zapotrzebowania klientów.

Źródło: DB Schenker