Firma DB Schenker wzbogaciła się o dwa nowe terminale


DB Schenker
DB Schenker

Rośnie zapotrzebowanie na usługi kurierskie, widać to nie tylko po ilości wysyłanych paczek, ale także po powstających kolejnych centrach dystrybucji lub rozbudowie starych. Firmy kurierskie inwestują w infrastrukturę, bo najwyraźniej im się to opłaca. Przemawia za tym wzrost efektywności i jakości usług. A jak wiadomo, jakość usług i szybkość dostawy to dla klienta najważniejsze elementy w całym procesie.

Nowoczesne i ergonomiczne terminale DB Schenker powstały w tym roku m.in. w Zielonej Górze i Olsztynie.

Większość terminali logistycznych jest budowana na obrzeżach miast, gdyż hałas podczas przeładunków w nocy i wzmożony ruch może być uciążliwy dla mieszkańców. W centrum miast często też brakuje miejsca na takie budynki. Dlatego większość firm decyduje się na lokalizację pod miastem. I tak nowy terminal DB Schenker mieści się na obrzeżach, 13 km od centrum Zielonej Góry, w dzielnicy Stary Kisielin przy trasie ekspresowej S3, docelowo łączącej Świnoujście z Lubawką. Drugi zlokalizowany jest w Stawigudzie oddalonym o ok. 15 km od Olsztyna, przy trasie ekspresowej S51, łączącej Olsztyn z drogą S7.

DB Schenker dzięki tegorocznym inwestycjom w Olsztynie i Zielonej Górze oraz tej z 2014 w Białymstoku będzie posiadał trzy proekologiczne terminale. Co to znaczy? Wszystkie te obiekty zostały wyposażone w rozwiązania mające na celu oszczędność energii, redukcję emisji CO2 i inne nowoczesne elementy przyjazne środowisku. Wśród nich możemy wymienić lampy LED-owe i solarne, kolektor słoneczny podgrzewający wodę użytkową, czy zbiornik na deszczówkę. Wewnątrz hal zostały zamontowane urządzania grzewczo-wentylacyjne, specjalne piece kondensacyjne, pozwalające na odzysk ciepła.

Źródło: DB Schenker