Tik tak… czas ucieka


Przesyłki świąteczne
Przesyłki świąteczne

Zapewne większość z was nie myśli jeszcze o prezentach świątecznych, ale musicie nam zaufać, że jest to już najwyższy czas. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę, jeżeli chcecie spełnić marzenia najbliższych o wymarzonych prezentach. Otrzymanym na czas… Niestety kurier nie włoży stroju Mikołaja i nie pojawi się z waszą paczką wraz z pierwszą gwiazdką na niebie.

Przesyłki zagraniczne

Okres przedświąteczny z reguły rozpoczyna się już z początkiem października. Sklepy kuszą ozdobami świątecznymi, promocjami a firmy kurierskie rozpoczynają pracę ze zdwojoną siłą. Jeżeli chcesz, aby Twoja przesyłka dotarła przed Mikołajem postaraj się wysłać ją już teraz. Zasada ta dotyczy w szczególności przesyłek zagranicznych. „Standardowy czas transportu” w ciągu roku, nie jest już tak standardowym czasem w okresie przedświątecznym. Oznacza to, że jeżeli w czerwcu wysłałeś przesyłkę do Niemiec, która dotarła w ciągu 2 dni roboczych, w tym okresie może to zająć „odrobinę” dłużej.

Masz do nadania przesyłkę poza Unię Europejską? Musisz wziąć pod uwagę, że nawet jeżeli przesyłka sprawnie będzie transportowana między oddziałami, może się okazać, że zatrzyma się w kolejce do odprawy w Agencji Celnej. O ile do firm kurierskich możemy kierować interwencję, o tyle na pracę agencji nie mamy wpływu.

Zawartość

Przed złożeniem zamówienia zapoznaj się koniecznie z listą przedmiotów zabronionych do wysyłki. Jeżeli masz wątpliwości czy możesz wysłać dany przedmiot warto skontaktować się z nami – po to tu jesteśmy. Doskonale rozumiemy, że własnoręcznie zrobione przetwory są najlepsze, ale takie tłumaczenie nie przekona agenta celnego. Niestety artykuły spożywcze, które często chcecie wysyłać i o które pytacie są przedmiotem wyłączonym z transportu. Na liście tej znajdują się również m.in. wszelkiego rodzaju płyny, wartościowa biżuteria, kosmetyki. Zapytasz – ok, to co w takim razie mogę wysłać? Do paczki możesz włożyć książki, gry, sprzęt sportowy, odzież, skarpetki 😉 Na pewno wpadniesz na super pomysł!

A co z przesyłkami krajowymi?

W przypadku tych przesyłek masz trochę więcej czasu, ale nie zostawiaj tego również na tydzień przed świętami. Kurierzy w tym okresie uwijają się jak mogą, ale kurier to też człowiek, może się spóźnić, może nie zdążyć. Też chciałby skończyć pracę o 17:00 a nie o 21:00 jak to często bywa w okresie wzmożonego ruchu. Okażmy trochę serca i bądźmy wyrozumiali 😉

I najważniejsze – pamiętaj, że jeżeli przesyłka nie dotrze do odbiorcy do 24 grudnia, to kurier doręczy ją dopiero po świętach. Firmy kurierskie nie doręczają przesyłek w święta. Z reguły też 24 grudnia jest dniem z krótszym czasem pracy.

A o tym jak będą pracowali kurierzy w gorącym okresie świąteczno-noworocznym dowiecie się niebawem 🙂