Nie odkładaj wysyłki prezentów na ostatnią chwilę


Wysyłki
Wysyłki

Jak co roku przed nami gorący czas przedświąteczny. Boże Narodzenie jest najbardziej popularne i świętowane w Polsce oraz w wielu miejscach na całym świecie. Wiąże się z tym szaleństwo zakupów, a także wzmożony ruch w pracy kuriera.

Jeśli chcemy by nasze paczki dotarły bez opóźnień na czas, pamiętajmy o ich szybszej wysyłce. Odkładanie wysyłki prezentów, szczególnie dla najmłodszych, nie jest dobrym pomysłem. Pamiętajmy, że w tym roku ostatni dzień roboczy przed świętami wypada w piątek 22 grudnia.

Aby spokojnie przygotować się do nadania paczki zalecamy:

  1. Bezpieczne zapakowanie wysyłanych przedmiotów w folię bąbelkową, styropian, karton i uzupełnienie pustych przestrzeni wypełniaczami (zapoznaj się z zasadami pakowania).
  2. W zależności od zawartości wybrać jedną z trzech dostępnych form wysyłki: w kopercie, w paczce lub na palecie (przeczytaj: Jak dobrać odpowiedni rodzaj opakowania przesyłki?)
  3. Wysyłać tylko dozwolone przedmioty lub skontaktować się z firmą kurierską i zapytać o specjalne warunki przewozu.

Harmonogram pracy firm kurierskich UPS, DHL, GLS, Geis

(W wolne dni od pracy, czyli niedziele i święta firmy kurierskie nie pracują)

  • Niedziela, Wigilia Bożego Narodzenia 24.12.2017 – dzień wolny od pracy
  • Poniedziałek, Boże Narodzenie 25.12.2017 – dzień wolny od pracy
  • Wtorek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26.12.2017 – dzień wolny od pracy
  • Niedziela, Sylwester – 31.12.2017 – dzień wolny od pracy
  • Poniedziałek, Nowy Rok – 1.01.2018 – dzień wolny od pracy
  • Sobota, Trzech Króli – 6.01.2018 – dzień wolny od pracy

Firmy kurierskie dodatkowo zalecają, by przesyłki, które mają dotrzeć do odbiorcy do piątku 22.12.2017 roku, nadać najpóźniej we wtorek 19.12.2017 roku. Przesyłki wysłane po tym terminie prawdopodobnie nie będą dostarczane na czas.

W przypadku pytań lub wątpliwości, należy skontaktować się z nami telefonicznie: 58 600 81 70 lub przez formularz kontaktowy.