Palety krajowe – jak działają przesyłki DPD w KurJerzy.pl?


Kurier DPD
Kurier DPD

Kurierskie przesyłki paletowe DPD to kolejna nowość w serwisie KurJerzy.pl. Rozwiązuje ona problem m.in. firm, które zastanawiają się, jak tanio nadać paletę w Polsce? Ceny transportu palet realizowane przez DPD należą do szczególnie interesujących.

Wysyłki palet krajowych to nowa usługa zapewniana przez DPD w ramach serwisu KurJerzy.pl. Transport przesyłek paletowych to przede wszystkim możliwość przewozu albo samych podstaw – np. do kontrahenta, który czeka na możliwość wysłania towarów – lub kompleksowa obsługa zamówień na specjalnie przygotowanych do tego paletach.

Przesyłki paletowe kurierem mogą zakładać kilka wariantów w zależności od wymiarów bazowego materiału. To m.in. europalety oraz półpalety.

Choć usługi dostaw palet kurierem realizowane przez DPD ukierunkowane są głównie na przedsiębiorców i sektor B2B, z tego rozwiązania na KurJerzy.pl skorzystać mogą również klienci detaliczni. To korzystna opcja w sytuacji, gdy np. dochodzi do przeprowadzki lub konieczny jest bezpieczny przewóz materiałów o ponadprzeciętnych gabarytach i wadze. W takich przypadkach typowe przesyłki kurierskie często stanowią ograniczenie dla wysyłającego; w przypadku palet limity wagowe czy wysokości i szerokości danej rzeczy są oczywiście zdecydowanie większe.

Jak nadać przesyłkę paletową DPD?

Krajowe przesyłki paletowe DPD to nowa usługa realizowana przez KurJerzy.pl. Firma kurierska zapewnia przewóz różnego rodzaju formatów palet. To m.in. standardowe wersje mniejsze – 80×60 cm jak i typowe europalety 120×80.

Kurier DPD zapewnia przewóz palet do maksymalnej wysokości 160 cm oraz ogranicza ich wagę do 700 kg. Parametry te odgrywają dużą rolę dla prawidłowego oszacowania, ile kosztuje wysłanie palety w Polsce. Np. paleta DPD do 100 kg kosztować będzie ok. 190 zł brutto. W przypadku, gdy waga wzrośnie o nawet kolejne 100 lub 200 kg, koszt wysłania zmienia się nieznacznie i symbolicznie.

To kolejne rozwinięcie oferty platformy. Wcześniej na KurJerzy.pl wprowadzono również wysyłkę międzynarodowych przesyłek paletowych DPD.

Jak zapakować paczkę na palecie?

Decydując się na wysłanie przesyłki paletą należy zadbać o to, by była ona odpowiednio zabezpieczona. Kurier – w tym przypadku DPD – może bowiem odmówić podjęcia zlecenia, jeśli nadawca nie przygotował palety do transportu. W przypadku, gdy zamawiany jest transport palety z towarem, musi być on stabilnie przymocowany do podłoża palety. Należy w pełni ograniczyć możliwość przemieszczania ładunku. Ważne jest również to, by starannie owinąć całość– niezbędna do tego będzie wytrzymała folia chroniąca opakowanie oraz dodatkowo stabilizująca powstałą konstrukcję.

Istotne jest równomierne ułożenie towarów na palecie. Tylko w takiej sytuacji transport nie będzie oznaczał ryzyka uszkodzeń. Jeśli na palecie znajdują się różne paczki, lżejsze powinny znajdować się na cięższych.

Kurier DPD zwraca również uwagę na to, by przesyłki paletowe zostały bardzo dokładnie wymierzone – m.in. pod kątem tego, by towar znajdujący się na palecie nie wystawał poza krawędzie, które tworzy dolna płaszczyzna palety.