Informacja o zmianie cennika DHL


Zmiana cennika DHL
Zmiana cennika DHL

Z dniem 1 listopada 2020 r. zaczną obowiązywać nowe stawki za przesyłki kurierskie DHL. Zmiana podyktowana jest coroczną regulacją w cennikach DHL.

Zmianie o 3,3% ulegną ceny przesyłek kopertowych oraz paczkowych do 30kg. Cytując otrzymany od Pani Prezes DHL list: „Modyfikacja jest odpowiedzią na sytuację rynkową. Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku inflacja w Polsce osiągnęła poziom 3,9%, a już wkrótce płaca minimalna wzrośnie o 8%. W środowisku stale rosnących kosztów pracy i dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, korekty cen są niezbędne dla utrzymania najwyższej jakości usług, która jest naszym kluczowym wyróżnikiem.”

DHL nieustannie pracuje nad podnoszeniem jakości swojego serwisu. W tym roku pomimo panującej pandemii wprowadził szereg usprawnień w obszarze planowania i optymalizacji tras kurierskich.

DHL gotowy na święta

“Jesteśmy dobrze przygotowani, by bezpiecznie doręczać zwiększoną liczbę przesyłek podczas zbliżającego się szczytu paczkowego zarówno bezpośrednio do klienta, jak i do punktów sieci partnerskiej, które są również odpowiednio zabezpieczone. Podjęliśmy szereg działań wspierających bezpieczeństwo naszych klientów, zespołu kurierskiego i wszystkich pracowników. Wyposażyliśmy wszystkie jednostki operacyjne oraz kurierów w rękawiczki, maseczki, płyny dezynfekcyjne i mobilne dystrybutory wody. Ozonujemy nasze jednostki. Wprowadziliśmy alternatywną formę potwierdzenia doręczenia – niewymagającą podpisu na skanerze kurierskim.” – pisze Pani Agnieszka Świerszcz – Prezes Zarządu DHL Parcel Polska.

Z aktualnym cennikiem przesyłek DHL można zapoznać się na stronie: cennik dhl