Generator linków – wygoda przy wysyłaniu przesyłek


Generator linków
Generator linków

Od dawna przedsiębiorcy szukają sposobu na bezkontaktowe dostarczenie przesyłek i dokumentów, a w dobie epidemii koronawirusa jest to niezwykle ważna użyteczność. Bardzo prostym sposobem na bezkontaktową obsługę zamówień jest generator linków. Czym jest to narzędzie i kiedy się sprawdza?

Uzupełniony formularz dla kuriera to podstawa wysyłki. Dzięki temu towar zostanie odebrany z poprawnego punktu A i dostarczony do punktu B. Przy większej liczbie zamówień można się pogubić w odpowiednim wypełnieniu wszystkich szczegółów i dobraniu ich do danej przesyłki, szczególnie, jeżeli jesteś przedsiębiorcą, a twoi klienci w wymianie towarów i zakupach korzystają właśnie z usług kurierskich. Generator linków znacznie ułatwi przygotowanie działania.

Czym jest generator linków?

Najprościej ujmując, generator linków to funkcja, dzięki której twoi klienci łatwiej nadadzą przesyłkę kurierską do ciebie. Przygotujesz w nim wstępnie wypełniony formularz dla kuriera, a ten przekażesz swoim klientom (lub innym nadawcom paczek). Przygotowany przez ciebie formularz klient musi uzupełnić w swój adres, wagę i wymiary przesyłki oraz dokonać opłaty.

W ten prosty sposób stworzysz w pełni spersonalizowany formularz (z przyjaznym i łatwym do zapamiętania linkiem). Ten w znaczny sposób ułatwi ci kontakt z klientami, a im samym nadanie np. przesyłki reklamacyjnej lub zwrotu.

Co trzeba wpisać w generator?

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i wystarczy niewiele czasu, aby kompletnie je uzupełnić. Najważniejsze to wpisanie adresu miejsca, w którym odbierasz swoje przesyłki. Potrzebny będzie twój adres (lub adres firmy), kraj, kod pocztowy, miejscowość, ulica i numer domu.

Niezbędne do nadania przesyłki będą też dane kontaktowe takie jak adres mailowy i numer telefonu. W rubryce „forma dostawy” możesz wybrać, czy przesyłka ma być dostarczona bezpośrednio do ciebie lub do punktu kurierskiego, z którego odbierzesz ją sam (wygodne, gdy nie zawsze w siedzibie firmy ktoś jest).

Wygląd formularza generatora linków

Poniżej możesz podać również preferowanego przez ciebie kuriera. To ułatwi klientom wybór i usprawni proces wysyłki. Na koniec możesz stworzyć przyjazny i łatwy link, wpisując np. nazwę twojego przedsiębiorstwa.

Kiedy generator będzie przydatny?

Generator linków to bardzo przyjazne i proste narzędzie, przeznaczone szczególnie dla przedsiębiorców trudniących się handlem w Internecie. Powinieneś skorzystać z generatora, gdy

  • Masz bardzo dużo przesyłek, bo np. serwisujesz sprzedawany sprzęt – dzięki temu nie musisz każdemu przesyłać danych firmy, a wyłącznie link do formularza.
  • Chcesz ułatwić swoim klientom zwrot lub proces gwarancji – wystarczy, że prześlesz klientowi link, a ten bez problemu obsłuży cały proces wysyłki. To świetna opcja, która pomoże przesłać towar osobom niekorzystającym wcześniej z usług kuriera.

Jednak nie tylko przedsiębiorcy handlujący w Internecie mogą korzystać z tego generatora. Przyda się on zawsze, gdy przyjmujesz większą liczbę przesyłek (np. współpracując z podmiotami zewnętrznymi). Sprawdzi się też, gdy potrzeba bezkontaktowo dostarczyć dokumenty np. dla firm księgowych – to rozwiązanie sprawdza się szczególnie w czasach epidemii, gdy wszyscy staramy się ograniczyć kontakty do niezbędnego minimum.

Przykładowy wygenerowany link

Podkreślmy, że zastosowanie może być różne. Najprościej ujmując: generator linków jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, chcących ułatwić nadawcom wysłanie danego przedmiotu lub dokumentów.

Czy korzystanie z generatora kosztuje?

Generator linków i formularza dla kuriera to narzędzie w pełni darmowe. Za korzystanie z niego nie płacisz ani ty, ani twój klient. Nie musisz też płacić za wygenerowane przez formularz przesyłki.

Kiedy natomiast następuje płatność? W przypadku, gdy twój klient zdecyduje się na wysyłkę. Wtedy do niego należy wpisanie swoich danych i wygodne wniesienie opłaty za usługę dostarczenia towaru. Pamiętaj, że ty nigdy nie ponosisz kosztów przesyłki wygenerowanej przez formularz. Jeżeli chciałbyś samemu zapłacić za kuriera, to najlepiej zwróć nadawcy za usługę indywidualnie.

A jak znaleźć generator linków? Nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy wejść na stronę internetową, (https://www.kurjerzy.pl/generator-linkow) i rozpocząć działanie. Całość nie powinna zająć ci więcej niż kilka minut. Poświęcony na to (niewielki) czas błyskawicznie zaprocentuje i pozwoli ci na oszczędności w przyszłości.