Firmy kurierskie na KurJerzy.pl poszerzone o FedEx


FedEx koszty celne i podatkowe
FedEx koszty celne i podatkowe

Firmy kurierskie, z których usług można korzystać na KurJerzy.pl to szerokie zestawienie marek, które od lat z powodzeniem działają na światowym rynku przesyłek. Wraz z 2022 r. grupa podmiotów, które można zamówić poprzez platformę kurierską powiększyło się o kolejną. FedEx – czyli: Federal Express – to amerykańskie przedsiębiorstwo, którego obecność jeszcze bardziej rozwija możliwości KurJerzy.pl w zakresie usług ogólnoświatowych.

FedEx na KurJerzy.pl w pierwszym etapie zapewniać będzie usługi ekspresowe. W dłuższej perspektywie oferta kurierska FedEx będzie większa. Serwis KurJerzy.pl planuje udostępnić przesyłki importowe.
Niewątpliwie przydatne będzie tu duże doświadczenie FedEx w zakresie zleceń interkontynentalnych. Firma specjalizuje się w logistyce na poziomie ogólnoświatowym – wykorzystuje do tego m.in. zaawansowaną sieć połączeń lotniczych. Choć w Polsce FedEx jest relatywnie mniej znany niż najpopularniejsze marki w kraju, stopniowo buduje swoją pozycję w zakresie oferty krajowych przesyłek. W ten sposób stanowić będzie ciekawą alternatywę wobec propozycji firm związanych z KurJerzy.pl od lat – m.in. UPS, DHL czy InPost.

FedEx – firma kurierska z półwiecznym doświadczeniem

Federal Express działa od 1971 r. Firma powstała z myślą o obsłudze – głównie – zleceń amerykańskiego rządu. Stopniowo zakres usług coraz bardziej ukierunkowywał się m.in. na zaawansowane realizacje dla biznesu.
Dziś FedEx oferuje kilka rodzajów usług:

  • Ground – dostawę niewielkich paczek w USA
  • Freight – usługi przewozowowe
  • Custom Critical – transport produktów od drzwi do drzwi; również w Europie
  • Trade Networks – e-odprawy celne
  • Supply Chain Services – rozwiązania technologiczne związane z łańcuchem dostaw.

Oczywiście podstawową sferą działalności FedEx pozostają standardowe usługi kurierskie. Są jednak świadczone nie tylko np. kontynentalnie, ale w skali całego kraju.
Wykorzystywana jest do tego linia FedEx Express, czyli własne linie lotnicze, które są obecnie największą tego typu siecią na świecie. Wykorzystując bazowy port lotniczy w Memphis oraz sieć głównych – w Europie to Paryż-Roissy oraz Kolonia-Bonn – firma kładzie duży nacisk na szybkość dostaw transgranicznych.

FedEx w Polsce: szybkość doręczeń paczek

Cennik FedEx w Polsce uznawany jest za bardzo korzystny wobec jakości usługi. Przesyłki o wadze do 70 kg nadawane w ramach standardowej usługi FedEx doręczane są do odbiorców w ramach dostawy następnego dnia roboczego. Firma podaje również za możliwą dostawę w ciągu jednego dnia palet o wadze do 800 kg.
Aby sprawdzić, ile kosztuje przesyłka w FedEx wystarczy wykorzystać formularz na głównej stronie KurJerzy.pl. Po wpisaniu danych adresowych oraz gabarytów paczki, system obliczy aktualną cenę FedEx oraz zapewni jej porównanie z innymi firmami kurierskimi dostępnymi w serwisie.