FedEx poszerza zakres usług kurierskich na KurJerzy.pl. Ceny mogą zaskoczyć


Kurier FedEx - import
Kurier FedEx - import

Usługi kurierskie zapewniane przez platformę KurJerzy.pl poszerzone zostały o nowe rozwiązania. Klienci serwisu wybierający markę FedEx mogli dotychczas korzystać wyłącznie z przesyłek eksportowych – z Polski do wszystkich państw świata. Od wiosny 2022 r. Możliwości te będą zdecydowanie szersze. FedEx na KurJerzy.pl zapewnia również przesyłki importowe.


Przesyłki kurierskie FedEx z krajów Unii Europejskiej do Polski to nowość, która znacząco poszerza portfolio usług zapewnianych przez tę markę. Dzięki rozszerzeniu współpracy, obecnie w ramach konta KurJerzy.pl można nie tylko nadać paczki z Polski do krajów całego świata, ale również w kierunku odwrotnym. Szeroki zakres placówek i połączeń, w ramach których działa FedEx sprawia, że wprowadzony został import przesyłek – z krajów Wspólnoty Europejskiej do Polski.

W tej sytuacji naturalnym jest również pytanie o to, jak wysłać przesyłkę z Wielkiej Brytanii do Polski, a także innych lokalizacji poza unijnych. Takie usługi również zapewnia FedEx – wkrótce również one poszerzą zakres wariantów proponowanych przez platformę KurJerzy.pl.

FedEx: ceny i warunki przesyłek kurierskich

Ile kosztują przesyłki kurierskie FedEx? Ceny mogą pozytywnie zaskoczyć. Jak pokazuje analiza wykonana na przykładzie platformy KurJerzy.pl, firma kurierska FedEx charakteryzuje się szczególnie dobrym serwisem zapewnianych w bardzo korzystnej cenie. Obecnie należy do najtańszych wariantów dostępnych na rynku usług kurierskich.
Przykładowe ceny FedEx pokazuje symulacja zamówienia dla kilku lokalizacji.

Przesyłka kurierska Niemcy-Polska

Wysyłając przesyłkę kurierską z Niemiec do Polski – o wadze 10 kg i wymiarach 25x20x8 cm – ceny FedEx będą zdecydowanie niższe niż marek konkurencyjnych. Ten przewoźnik wycenia usługę – według stanu na kwiecień 2022 r. – na niespełna 115 zł. Dla porównania: cena przesyłki kurierskiej z Niemiec do Polski w GLS to 118 zł. Wybierając UPS zapłacić trzeba 215 zł.

Przesyłka kurierska Francja-Polska

Paczka wysyłana kurierem z Francji do Polski wahać się będzie pod względem ceny od 146 do 239 zł. Według stanu na kwiecień 2022 r. W serwisie KurJerzy.pl najniższą cenę zapewnia FedEx. Oferta GLS była nieznacznie droższa i sięgała 148 zł. UPS wyceniał obsługę zamówienia na 239 zł.

Przesyłka kurierska Litwa – Polska

Jak kształtują się ceny usług kurierskich w przypadku połączeń z niedalekiej Litwy? Najtańszą cenę ma FedEx. To 114,88 zł – kwota ta obliczana była na kwiecień 2022 r. Oferta GLS jest nieco wyższa i sięga 123 zł. Bardzo duży wzrost ceny następuje przy wyborze UPS. Ta firma kurierska wycenia usługę na 239 zł.

FedEx: usługi kurierskie i logistyka oparta na ruchu lotniczym

FedEx Corpoeration to amerykańska spółka, która zajmuje się obsługą przesyłek kurierskich i ogólnie rozumianą logistyką. Działa głównie w oparciu o bardzo rozwiniętą siatkę połączeń lotniczych. Działa w skali światowej i zapewnia usługi kurierskie w ramach 220 krajów. Na rynku światowym konkuruje głównie z DHL oraz United Parcel Service.