Przesyłki zagraniczne – paczka na Słowację


Przesyłki zagraniczne – paczka na Słowację
Przesyłki zagraniczne – paczka na Słowację

Przesyłki zagraniczne – paczka na Słowację

Jednym z najbliższych sąsiadów Polski jest Słowacja. Kraj ten zachwyca pięknym krajobrazem. Dzielimy z nim Rysy, jedne z największych gór w tym regionie. Na tamtych terenach znajdziemy również Słowacki Raj, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych. Wyjeżdżając na wakacje na Słowację, możemy kąpać się w termalnych źródłach, które idealnie zregenerują nasze ciało.

Jeśli chcemy, paczka na Słowację bez żadnych problemów może tam trafić z Polski. Wystarczy, że skorzystamy z usług kuriera zamawiając go telefonicznie lub poprzez formularz na stronie KurJerzy.pl. Pracownik firmy UPS lub GLS przyjedzie pod wskazany adres po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm. Bez żadnego problemu można więc skorzystać z takiej oferty. Przesyłki zagraniczne zostaną zrealizowane w kilka dni.

Kod pocztowy
Kod pocztowy na Słowację składa się z pięciu cyfr. Podzielone są na dwie część: w pierwszej znajdują się 3 cyfry, a w drugiej dwie. Cyfry pierwsze od drugich oddzielone są spacją. Przykład:

  • 010 01 Żylin
  • 013 02 Nededza
  • 013 05 Lysica

Czego nie można wwozić?
Na stronach firm kurierskich można zapoznać się z listą towarów zakazanych w transporcie. Warto to zrobić, aby nie przygotować paczki, która zawierałaby niedozwolone rzeczy. Kurier mógłby nam wtedy odmówić przewiezienia przesyłki, ponieważ byłoby to niezgodne z prawem. Zawiera ona m.in. artykuły szybko psujące się, antyki, alkohol, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny, więcej na: Przedmioty zabronione. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest wysyłane?
Przeciętna paczka na Słowację najczęściej zawiera:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę na Słowację, należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS lub GLS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka na Słowację.