Paczka na Kajmany


Paczka na Kajmany
Paczka na Kajmany

Paczka na Kajmany

Kajmany to wyspa w Ameryce Środkowej leżąca na Morzu Karaibskim. Jest to raj dla przedsiębiorców. Jest tu ich więcej niż mieszkających ludzi. Językiem urzędowym jest angielski, posługuje się nim 90% społeczeństwa. Nic dziwnego gdyż jest to terytorium podległe Wielkiej Brytanii. Pozostali Kajmańczycy mówią w języku hiszpańskim i tagalskim.

Bez żadnych problemów możemy nadać paczkę na Kajmany. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie KurJerzy.pl. Kurier przyjedzie po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Przesyłki zagraniczne zostaną doręczone w terminie. Bez wychodzenia z domu można będzie wszystko załatwić. Warto również dodać, że paczka do Kajmanów może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Kod pocztowy
Kajmany nie mają kodów pocztowych.

Czego nie należy przesyłać?

W ramach obowiązujących przepisów, firmy kurierskie utworzyły listę towarów zakazanych w transporcie. Określa ona przedmioty, które w przypadku uszkodzenia stanowiłyby realne zagrożenie dla zdrowia ludzi, jak i dla środowiska. Można się z nią zapoznać m.in. na stronach firm kurierskich. Zawiera np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski na Kajmany najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę w ten region należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka na Kajmany.