Paczka do Mozambiku


Paczka do Mozambiku
Paczka do Mozambiku

Paczka do Mozambiku

Mozambik to afrykańskie państwo graniczące m.in. z Republiką Południowej Afryki, Tanzanią i Malawi. Najliczniejszą grupą etniczną jest lud Makua, a ponad połowa społeczeństwa jest wyznania chrześcijańskiego. Do 1975 roku była to kolonia portugalska, obecnie jest to niepodległe państwo. Mozambik podzielony został na 11 prowincji: (Cabo Delgado, Gaza, Inhambane, Manica, Maputo (stołeczna), Maputo, Nampula,
Niasa, Sofala, Tete Zambezia.

Wysyłka do Afryki? Nie ma problemu. Firmy kurierskie pomagają, aby paczka do Mozambiku została dostarczona w kilka dni. Wystarczy jedynie zgłosić chęć jej nadania na stronie KurJerzy.pl w formularzu zamówienia, a kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Przesyłki zagraniczne mogą nadać zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Mozambiku składa się z czterech cyfr. Przykładem jest 1108 Maputo.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Mozambiku najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do Mozambiku należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Mozambiku.