Paczka do Monako


Paczka do Monako
Paczka do Monako

Paczka do Monako

Monako (Księstwo Monako) to państwo-miasto znajdujące się w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym. Jest drugim najmniejszym powierzchniowo niezależnym krajem na świecie. Zaledwie 23% społeczeństwa stanowią Monegaskowie, czyli obywatele księstwa. Pozostali to imigranci z Francji i Włoch. Większość społeczeństwa wyznaje katolicyzm. Ciekawostką jest to, że nie występuje tutaj naturalna roślinność

Z nadaniem paczki do Monako nie ma problemów, ponieważ firmy kurierskie działają w bardzo prężny sposób. Przesyłki zagraniczne są dostarczane w ciągu kilku dni. Aby skorzystać z tych usług należy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy. Kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Warto dodać, że paczka do Monako może zostać nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.

Kod pocztowy
Kod pocztowy do Monako składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 98000 Condamine.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Monako najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty

Aby nadać paczkę do Monako należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Monako.