Paczka do Martyniki


Paczka do Martyniki
Paczka do Martyniki

Paczka do Martyniki

Martynika to departament zamorski Francji będący górzystą wyspą o charakterze wulkanicznym. Jest położona w archipelagu Wysp Nawietrznych w Małych Antylach. Odkrył ją Krzysztof Kolumb w 1502 roku. Gęstość zaludnienia wynosi tu 354 mieszkańców na kilometr kwadratowy. Językiem urzędowym jest francuski, ale mieszkańcy posługują się głównie językiem kreolskim.

Z nadaniem paczki w ten region nie ma żadnego problemu. Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, aby paczka do Martyniki została dostarczona szybko i sprawnie. Na stronie KurJerzy.pl należy zgłosić chęć jej nadania wypełniając formularz zamówienia online lub telefonicznie. Kurier przyjedzie po przesyłki zagraniczne, zabierze je i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Usługa skierowana jest do osób prywatnych i firm.

Kod pocztowy
Kod pocztowy na Martynikę składa się z pięciu cyfr. Przykładem jest 97232 Le Lamentin.

Czego nie należy przewozić?

W ramach obowiązujących przepisów, firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów zabronionych, których nie zgadzają się przewozić standardowym transportem. Zazwyczaj są to produkty niebezpieczne, szkodliwe dla zdrowia ludzi, jak i dla środowiska. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski na Martyniki najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę na Martynikę należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka na Martyniki.