Paczka do Liberii


Paczka do Liberii
Paczka do Liberii

Paczka do Liberii

Liberia to państwo znajdujące się w Afryce Zachodniej. Ciągłe konflikty (przewroty wojskowe i dwie wojny domowe) nie pozwoliły na rozwój tego kraju. Jej tereny zamieszkuje ponad 3,5 mln ludzi, głównie plemiona tubylcze. Wyższą warstwą społeczną w tym regionie są Amerykoliberyjczycy będący potomkami uwolnionych amerykańskich niewolników oraz niewolników z Karaibów. Jest to kraj taniej bandery, dlatego zarejestrowanych jest tu wiele statków.

Pomoc kuriera jest nieoceniona w dostarczaniu paczek do Liberii. Bez wychodzenia z domu każdy klient może załatwić wszystkie formalności. Wystarczy na KurJerzy.pl zgłosić chęć nadania paczki, a przyjedzie on pod wskazany adres, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Przesyłki zagraniczne zostaną terminowo dostarczone do wyznaczonej osoby. Warto podkreślić, że paczka do Liberii może być nadana zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy.


Kod pocztowy

Liberia nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?
Wszystkie firmy kurierskie działające zgodnie z przepisami przestrzegają listy przedmiotów zabronionych. Została ona utworzona po to, aby klient dokładnie wiedział, jakich towarów kurier nie zgadza się przewozić w przesyłce. Możemy się z nią zapoznać m.in. na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?

Z Polski do Liberii najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę do Liberii należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Liberii.