Paczka do Filipin


Paczka do Filipin
Paczka do Filipin

Paczka do Filipin

Filipiny, a właściwie Republika Filipin, to państwo wyspiarskie we wschodniej Azji mające dostęp do Oceanu Spokojnego. Obowiązującymi językami jest filipiński i angielski. Największymi atrakcjami turystycznymi regionu są lasy tropikalne, białe plaże, rafy koralowe, endemiczna fauna oraz lasy równikowe. Filipiny należą do jednych z bardziej zaludnionych państw i zajmują 12 miejsce, z liczbą ponad 92 mln mieszkańców.

Bez żadnego problemu możemy nadać przesyłki zagraniczne do Filipin. Wystarczy, że skontaktujemy się z firmą kurierską UPS. Możemy to zrobić na dwa sposoby, telefonicznie lub wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie KurJerzy.pl. Kurier należący do firmy UPS przyjedzie pod wskazany adres po paczkę, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu paczka do Filipin będzie mogła zostać dostarczona. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm.

Kod pocztowy
Kod pocztowy na Filipiny składa się z czterech cyfr. Przykładem może być:

  • 5302 Aborlan
  • 3517 Abulug
  • 8425 Alegria

Czego nie można przewozić?
Firmy kurierskie jasno określają zasady co do towarów, których nie przewożą. Na swoich stronach umieszczają pełne listy przedmiotów, których przewóz jest niezgodny z obowiązującymi przepisami i mógłby być niebezpieczny dla zdrowia ludzi, jak i dla środowiska. Z taką listą możemy zapoznać się na stronach firm kurierskich. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione.

Wszystko dlatego, że firmy kurierskie są zobowiązane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Ponadto na terenie swojego kraju mogą wprowadzać dodatkowe przepisy zabraniające importu i eksportu określonych przedmiotów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski na Filipiny najczęściej przesyła się:

  • Dokumenty
  • Odzież
  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny

Aby nadać paczkę w ten region, należy skorzystać z usług firmy UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Filipin.