Paczka do Haiti


Paczka do Haiti
Paczka do Haiti

Paczka do Haiti

Z pomocą kuriera możemy dostarczyć przesyłki zagraniczne także do Haiti. Wystarczy zgłosić taką chęć na stronie KurJerzy.pl w specjalnym formularzu lub telefonicznie. Kurier przyjedzie po paczkę pod wskazany adres, zabierze ją i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można będzie załatwić wszystkie formalności. Na pewno paczka do Haiti zostanie dostarczona terminowo. Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do firm.

Haiti to państwo w Ameryce Środkowej, którego część znajduje się na wyspie mającej dostęp do Morza Karaibskiego, z drugiej strony graniczy z Republiką Dominikany. Jest to jedno z najbiedniejszych państw na świecie. Około 80% społeczeństwa żyje w skrajnej biedzie. Większość Haitańczyków jest potomkami niewolników z Afryki. Kiedyś ponad połowę powierzchni kraju pokrywały lasy, obecnie na skutek pogarszającej się sytuacji politycznej i gospodarczej, prawie nic po nich nie pozostało.


Kod pocztowy

Kod pocztowy do Haiti składa się z sześciu znaków. Przykładem jest HT 1110 Haiti.

Czego nie można przesyłać?

Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich, zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny więcej na: Przedmioty zabronione. Nadawcy, którzy nie zastosują się do zakazu wysyłania towarów niebezpiecznych i mimo to wyślą je mogą ponieść surowe kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest wysyłane?
Z Polski na Haiti najczęściej przesyła się:

  • Odzież
  • Dokumenty
  • Sprzęt elektroniczny
  • Komputery

Aby nadać paczkę do Haiti należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS.

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Haiti.